Systém GINA a povodne

Riadenie jednotiek v povodňovom teréne, ktorý je zvyčajne rozsiahly a vysoko rizikový, si vyžaduje presnú a rýchlu koordináciu. Tú vám významne uľahčí systém GINA, ktorý na jedno miesto integruje komunikáciu, lokalizáciu, navigáciu, dokumentáciu i reporty.

Rýchlosť dojazdu

GINA dokáže zrýchliť príjazd na zásah až o 30% a jej hlavnou výhodou je rýchla a efektívna koordinácia jednotiek na mieste zásahu. 

Sektory a digitálne mapy

Pri povodni umožní veliteľovi určiť sektory a rozdelenie jednotiek, umožní zakresľovanie zaplavených oblastí na digitálne mapy, aby ste presne vedeli, odkiaľ a kam sa čerpá voda.

Systém obsahuje podrobné mapy, plány budov, rozmiestnenia vodných zdrojov a má množstvo ďalších užitočných funkcií.

Fotografie, merania a GPS

Všetky jednotky aj zariadenia dostanú svoje lokátory, aby ich veliteľ videl v reálnom čase na mape a všetci spolu môžu v reálnom čase komunikovať prostredníctvom messengera a posielať fotografie z miesta zásahu. Tie môžu vyhovovať aj drony lietajúce nad oblasťou, ktoré zároveň zachytia aj GPS polohu objektov a zabezpečia aj presné merania povodňovej oblasti.

Spätná analýza a reporty

Keďže zaznamenáva všetky dáta zo zásahu, dáva vám neskôr možnosť prehrať si priebeh zásahu a urobiť si podrobnú analýzu a report zo zásahu. Systém GINA vám spätne poskytne detailné údaje ako prejazdené kilometre, počet vložených fotografií, filtrácia záznamov, zobrazenie situácie k danému momentu a ďalšie štatistické údaje.

Vďaka takýmto podrobným dátam si môžete urobiť detailné spätné vyhodnocovanie taktiky.

 s

Z čoho pozostáva systém GINA?

s

 • Hardvérové + softvérové riešenie

 • PC centrála

  nadradený prvok pre veliteľstvo

  tablety, drony a lokátory – prvky podradené PC centrále

 • Tablet

  hardvér so systémom GINA pre všetky jednotky

 • Lokátor

  GPS lokalizovanie všetkých osôb a techniky s lokátorom a ich zobrazenie v mape (viditeľné v PC centrále aj na tabletoch)

 • Dron

  zabezpečuje fotky postihnutého majetku v reálnom čase (real-time) a a posiela ich priamo do systému, a takisto zabezpečuje zmapovanie postihnutých a zaplavených oblastí